Trzecia dawka szczepienia na HPV

witam,proszę o informację dot,szczpienia się na hpv.Półtora roku temu miałam usuwane kłykciny metodą laserową,pożniej zdecydowałam sie na szczepionkę silgard którą otrzymałam w dawkach z przerwą dwu miesięczną.Potem pobrano mi wycinki ze sromu i wynik :liszaj płaski przerostowy i zaniechałam trzeciej dawki silgard.Mam pytanie czy jeżeli od daty drugiej dawki minęło półtorej roku czy trzecia dawka może mieć teraz sens ?I czy będzie działać? czy mogę się jeszcze zaszczepić?Pozdrawiam

Witam. Producent szczepionki podaje, że całość szczepionki należy przyjąć w ciągu 1 roku. Trudno oceniać czy przyjęcie w tym momencie trzeciej dawki ma sens - nie ma wiarygodnych badań klinicznych mówiących o skuteczności takiego postępowania.