Tyreocyty z cechami metaplazji oksyfilnej w wyniku badania histopatologicznego

Wynik biopsji u 17 latki. Na tle obfitej treści krwistej pojedyncze płaty oraz grupy tyreocytów z cechami metaplazji oksyfilnej, makrofagi. Zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona. Czy konieczna jest następna biopsja? Dodam, że w dwóch poprzednich biopsjach guzy wyszły koloidowe. Czy możliwe żeby dwie biopsje były tak rożne .?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do endokrynologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.