Ucisk w gardle a Helicobacter Pylori

Pare lat temu mialam zdiagnozowany helicobacter.ktory zostal wyleczony.od dluzszego czasu wieczorami mam dlawienie i uczucie kluski w gardle czy to moze oznaczac ze znowu mam bacterie?czy powinnam zazywac controloc?jak dlugo mozna go lykac?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie wydaje mi się żeby miało to związek. Jednakże w takim przypadku zalecałbym konsultacje gastroenterologa. Pozdrawiam