USG węzłów chłonnych a choroby nowotworowe

Witam czy przy powiekszonych wezlach chlonnych ktore na usg oznaczone sa jako odczynowe spadek leukocytów w morfologii z 5, 87 na 4, 76 moze oznaczac cos groźnego? Jak odróznia sie na usg wezły normalne od nowotworowych?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prosze się nie denerwować. Ocenione węzły tak jak Pani napisała maja charakter najprawdopodobniej odczynowy. Nie da się w USG ich odróżnić, natomiast najważniejszy jest kontekst chorobowy, ktory nie wskazuje zapewne u Pani na chorobę nowotworową. Pozdrawiam