Usunięcie tarczycy a uczucie odbijania pokarmu

Po operacji całkowitego usunięcia tarczycy (15.01.)w znieczuleniu ogólnym mam nowy dla mnie problem z żołądkiem - po każdym jedzeniu odbija mi się z żołądka. Czy może być to efekt intubacji, porażenia nerwów krtaniowych albo branego na czczo hormonu tarczycy, zażywanego wapnia oraz leku milgamma? Jakie badania powinnam przeprowadzić i do jakiego lekarza ewentualnie się zgłosić? czy istnieją leki hamujące ten odruch?

Czy może być to efekt intubacji, porażenia nerwów krtaniowych albo branego na czczo hormonu tarczycy, zażywanego wapnia oraz leku milgamma?
- Raczej nie i raczej jest to jakaś sprawa niezależna.
Jakie badania powinnam przeprowadzić i do jakiego lekarza ewentualnie się zgłosić?
- Najlepiej do gastroenterologa. Do rozważenia wykonanie gastroskopii.
czy istnieją leki hamujące ten odruch?
- Tak, ale są one raczej na receptę. Proszę z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza.

Pani objawy nie mają związku ze znieczuleniem. Lekami na zmniejszenie zawartości gazów jelitowych jest np Espumisan lub leki podobne. Zawsze może Pani udać się do gastrologa w celu dokładniejszego zbadania przewodu pokarmowego.