Uszkodzenie nerwu promieniowego i rehabilitacja a szanse na powrót do pełnej sprawności

Tydzień temu przecięłam sobie dość głęboko rozbitym szkłem przedramię. Lekarz stwierdził uszkodzenie nerwu promieniowego. Przez trzy tygodnie muszę nosić ortezę, a później czeka mnie rehabilitacja. Czy jest szansa, że moja ręka będzie w 100% sprawna i czy przez zwykłe przecięcie rzeczywiście może dojść do uszkodzenia nerwu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy może dojść do uszkodzenia nerwu - tak , wszystko zależy od głębokości rany. Jeżeli nerw nie został uszkodzony w całości można liczyć na to iż po odpowiedniej rehabilitacji i po upływie CZASU dojdzie do powrotu funkcji pełnionej przez nerw.