W jakich ilościach można pić ocet jabłkowy?

mam za dużo centymetrów w pasie,biorę polfenol 2x dziennie i połówke lozapu. ciśnienie mam w normie.zaczęłam pic ocet jabłkowy własnej roboty jedną łyżkę z woda po posiłkach,3x dziennie.czy to jest bezpieczna dawka

Taka dawka nie powinna bardzo zaszkodzić, ale należy przy tym pamiętać, że ocet jest jednym z bardziej żrących kwasów i jego spożycie w jakiejkolwiek ilości nie jest zalecane (praktycznie ze względów zdrowotnych dopuszcza się go jako składnik dressingów z oliwą, gdzie tłuszcz działa ochronnie w stosunku do drażniącego działania kwasu). Dodam też, że odchudzające działanie octu nie zostało dowiedzione badaniami naukowymi, jego skuteczność jest wyłącznie obiegową opinią panującą w internecie i propagowaną przez kilku znachorów. Polifenol również nie wpływa odchudzająco na organizm, ma wyłącznie działanie antyoksydacyjne, nie rozumiem też czemu bierze Pani lek obniżający ciśnienie (a więc prowadzący do spowolnienia metabolizmu) w ramach wspomagania odchudzania. W Pani przypadku sugerowałabym wizytę u dietetyka, który pomoże rozpisać bezpieczną i skuteczną dietę zanim pomysłami na różne wspomagacze zrobi Pani więcej krzywdy niż zgubionych kilogramów.