Partner myśli o zdradzie

Witam. Mój partner i ja mamy po 30 lat, jesteśmy razem 6,5 roku. Ostatnio przyznał się, że ogląda się za innymi kobietami, chce z nimi flirtować, jest bliski zdrady. Chce być wobec mnie szczery. Walczy z tym od dłuższego czasu, męczy go to, boi się, że się nie skontroluje i mnie skrzywdzi. Mówi, że dalej bardzo mnie kocha i nadal bardzo go podniecam. Kochamy się regularnie, staramy się wzbogać nasze życie erotyczne, ale to nie wystarcza. Jestem załamana, nie wiem co robić.

Lek. Marta Hat

Witam! Niestety jedyną wskazówką jakiej mogę Pani w tym momencie udzielić to kontynuacja szczerych rozmów z partnerem i omówienie tematu. Warto zwrócić uwagę na to, że partner deklaruje ciągłość uczucia oraz to, że nie chce Pani skrzywdzić. Być może celowa będzie rozmowa na temat tego w jakich sytuacjach będzie się Pani czuć skrzywdzona, warto porozmawiać na temat rozwiązania w tej sytuacji i pomysłów na to jak sobie poradzić z trudnymi emocjami. Jeżeli partner będzie deklarował chęć poradzenia sobie z problemem, a nie będzie to możliwe we własnym zakresie proponuję udać się do psychologa/terapeuty, który zajmuje się relacjami partnerskimi. Życzę powodzenia. Pozdrawiam serdecznie!

Witam Panią Serdecznie,

Proszę podziękować wewnętrznie Pani Parterowi, gdyż dał sygnał i powiedział Pani wprost, choć nie wprost..., że czegoś brakuje w Państwa związku.
Możecie porozmawiać szczerze i spokojnie, co i jak możecie zmienić w Waszej relacji,
żeby tą relacje wzbogacić i nie było potrzeby szukać i myśleć o zdradzie...

Życzę Pani kreatywności w relacji,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry.

Partner powiedziawszy Pani o planowanej zdradzie tak naprawdę między wierszami chciał przekazać: "coś jest w naszym związku nie tak".
Zdrada, a jeszcze wcześniej informacja o jej chęci jest bardzo ważną informacją dla partnerów. Mówi o tym, że w związku dzieje się coś niedobrego.
To, że partner powiedział Pani o swoich planach wiąże się z wielką odwagą, uczciwością i szczerością.
Proponuję Pani szczerą, nieoceniającą rozmowę z Partnerem na ten związku, potrzeb, uczuć etc.
Ponadto polecam tzw. zadbanie o związek. Wspólny wyjazd, wyjście do kina, do znajomych, seks w sposób odmienny do poprzednich stosunków, małe prezenty, komplementy, życzliwości. Atencja, życzliwość, czuły gest itd.
Ponadto mogą Państwo skorzystać z psychoterapii par albo udać się na wspólną wizytę do psychologa - seksuologa.

Życzę otwartości i czułości w związku,
Dariusz Pysz-Waberski