Wskazania do koronarografii a stan po zawale

Witam, jestem 5 lat po zawale, kiedy miałem wykonaną angioplastykę (wtedy w wieku 37 lat) i już wtedy miałem złóg cholesterolowy ponad 50% także w części określanej jako "LAD". Czy powinienem iść na koronarografię (nie mam żadnych objawów) kontrolnie, czy bezpieczniej jest nic nie robić, skoro nie ma żadnych objawów (wcześniej przed zawałem też nie było). Dziękuję za odpowiedź!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim powinien być Pan pod stałą opieką specjalisty kardiologa. Lekarz prowadzący odpowie natomiast na pytanie czy konieczne jest wykonanie koronarografii, a jeśli tak to kiedy.