Wyjaśnienie badania wątroby, trzustki i nerek

Proszę o wyjaśnienie:"Wątroba,trzustka niepowiększone.PŻ,DŻ bez kamicy.DŻ nieposzerzone.Śledziona niepowiększona.W fazie tętniczej wzmocniła się intensywnie okrągła12mm zmiana w środkowym polu śledziony.W fazie miąższowej całkowite wypłukanie kontrastu ze zmiany.Nerka prawa położona niżej niż przeciętnie,dolny biegun wPrawymDoleBiodrowym.Miąższ nerek bez zmian ogniskowych.UKM bez kamicy i zastoju.Nadnercza w normie.Przestrzeń wewnątrz i zaotrzewnowa bez obecności powiększonych węzłów chłonnych."

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania jest prawidłowy z wyjątkiem uwidocznienia krwiaka/tętniaka w śledzionie. Warto skonsultować wynik z chirurgiem.