Wykończenie psychiczne przy 74-letniej matce

Mam 41 lat, nie mam męża, nie mam dzieci. Mam siostrę, która ma swoją rodzinę. Mieszkam z 74-letnią mamą. Bardzo ją kocham.Jest coraz starsza, staje się dużym dzieckiem.Pracuję, lubię swoją pracę, lubię sport i uprawiam go, mam chory kręgosłup-ale w moim przypadku sport pomaga.Coraz częściej źle się czuję psychicznie, za często piję wieczorami alkohol.Mój ojciec był alkoholikiem, boję się,że mogę pójść w jego ślady, mam ogromnie niską samoocenę, samotność zabija dobre rzeczy,które jeszcze mam.

Warto przemyśleć opcję np. grup wsparcia, lub indywidualnych spotkań z psychologiem, które pomogą Pani nabrać dystansu do codziennych trudnosci oraz uzbroją w nowe umiejętności radzenia sobie z nimi. Ze swojej strony polecam terapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam.