Wykrycie przeciwciał przeciwko IgG

Dziś odebrałam od lekarza. W wynikach z surowicy krwi wykryto przeciwciała przeciwko IgG, nie wykryto natomiast przeciwciał przeciwko IgM. Lekarz powiedział, że oznacza to przebytą chorobę i nie powinnam się martwić ponieważ oznacza to chorobę przebytą. Nie dostałam żadnych leków. Czy na pewno wszystko jest ok?

tak, to prawda i leczyc tez nie trzeba. tylko pomyłka w "nomenklaturze" to są przeciwciała klasy IgG i IgM przeciwko jakiemuś wirusowi (nie podała Pani jakiemu, ale tak czy inaczej to przebyta infekcja) pozdr

Lek. Magdalena JagieĹĹo

Szanowna Pani - Proszę sie nie obawiać.
Pozdrawiam, dr n. med. Wojciech Kawiorski, chirurg ogólny, chirurg gastroenterologiczny, chirurg onkolog i proktolog,