Wynik badania CT głowy

Wynik badania CT głowy. W istocie biłej prawego płata ciemieniowego widoczne jest hyperintensywne ognisko o srednicy 5 mm ulegające niewielkiemu wzmocnieniu po dożylnym podaniu środka kontrastowgo - niewielki naczyniak jamisty? Co to jest czym mi grozi I jak to leczyć.Mam 72 Lata proszę o informacje.Dziękuję.Janusz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jest to zmiana typu łagodnego. Jeśli nie występują żadne dolegliwości najprawdopodobniej zalecona będzie okresowa kontrola zmiany. W celu interpretacji wyniku badania proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.