Wynik badania krwi 16-latka

Odebralam wyniki krwi syna 16 lat neu 33, 4 ; lym 58 , 5; mon 5, 8; eos 1, 8 ; bas 0, 5 ; plt 238 . Czy obnizone neu a podwyzszone lym w tych wartosciach świadczą o jakiejś chorobie ? Jakie kolejne badanie zrobic dziecku ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie pozostałe parametry morfologiczne są prawidłowe to najczęstszą przyczyną takiego rozmazu jest infekcja wirusowa. Póki co nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań. Proszę natomiast skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie morfologii. Warto bowiem zestawić wynik badania ze stanem klinicznym dziecka.