Wynik badania OCT i wskazania do witrektomii

Witam. Widzenie prawym okiem pogorszyło się w związku z wystąpieniem w centralnym polu widzenia linii falistych i deformacji obrazu. Po badaniach OCT lekarz rozpoznał "pełnościenny otwór w plamce oka prawego i tworząca się błona nasiatkówkowa w oku lewym. (kod H35.3) Wskazania zabieg witrektomia. Pytanie: czy jest tak żle i czy są szanse po ewentualnym zabiegu. Pozdrawiam

Witam. Jest istotne jak Pan widzi na tablicy Snellena. Wielkość otworu w OCT w dwóch wymiarach też jest ważna. Myślę że Pana chirurg okulista który będzie robił witrektomię udzieli pełnej odpowiedzi co do rokowania. Operacja poprawia anatomię, nie ma pewności jaka będzie ostrość wzroku. Pozdrawiam