Wynik biopsji tarczycy 39-letniej osoby do analizy

Agnieszka ,dostałam wynik biopsji tarczycy-tarczyca płat prawy 43486: Pasma Koloidu,tyreocyty rozproszone i w skupiskach Obraz cytologiczny odpowiada guzkowi koloidowemu. tarczyca płat lewy 43487: Pasma koloidu,tyreocyty rozproszone i w skupiskach i rozproszone histiocyty.Obraz cytologiczny odpowiada guzkowi koloidowemu. Prosze o odpowiedz co sie dzieje,chciałam dodac ze jeden z guzków usadowił się na przedniej ściance tarczycy co powoduje problem z oddychaniem,guzki maja ok 2 cm Dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, guzki mają charakter łagodny, jednakże jeżeli powodują problemy z oddychaniem to zapewne powinny zostać poddane zabiegowi operacyjnemu. Pozdrawiam