Wynik rezonansu magnetycznego i niewielkie przepukliny

witam, Mój wynik rezonansu. - krążki m. w odcinku L2-L5 z niewielkimi wypuklinami tylno-bocznymi zwężającymi nieznacznie otwory m. zmiany bardziej nasilone po prawej stronie - krążek L5/S1 z niewielką wypukliną tylną modelującą worek oponowy -w odcinku th 12- L4 niewielkie przepukliny dotrzonowe Czy powinienem się martwić? Czy to coś poważnego? Z góry dziękuje za pomoc;)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, same zmiany mają znaczenie jednakże bardziej ważną informacją jest obecność dolegliwości związanych z takimi nieprawidłowościami. Dopiero wtedy możemy determinować potrzebę leczenia. Pozdrawiam