Wynik RM kręgosłupa 29-latki

Wynik RM płaska o szerokiej podstawie centralna przepuklina krążka m-kregowego L5/S1 o wym. 13,8x6,8x9mm Cechy obustronnego ucisku oponowo-korzeniowego na poziomie przepukliny.Wtórna stenotza kanału kręgowego na poziomie L5/S1;Mała torbiel oponowo-korzeniowa na poziomie S2 po stronie prawej. Opcja mielno-3D wykazuje koncentryczną wypuklinę krążka m-kręgowego Th9/Th10 oraz protuzje krążków m-kręgowych. Prosze o interpretacje wyniku. Wizyta u ortopodey dopiero za tydzień.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto udać się do neurochirurga gdyż opisane zmiany są dość poważne.