Jak zrozumieć taki wynik MR kręgosłupa szyjnego?

Dobry wieczór. Proszę o odpowiedz na MR kręgosłupa szyjnego.W poziomie C3/C4 centralne ,szerokopodstawne uwypuklenie tarczy m-k do ok. 2mm,uciskające przednią przestrzeń podpajęczną,z obustronnym przewężeniem zachyłków bocznych.W poziomie C4/C5 centralna szerokopodstawna protuzja tarczy m-k do ok. 2mm,uciskająca przednią przestrzeń podpajęczną, z niewielką lateralizacją obu zachyłków bocznych z przewężeniem lewego kanału korzeniowego. W zakresie kręgosłupa Th na poziomiach Th6/Th7, Th9/Th10 centralne szerokopodstawne protruzje tarcz m-k, wpuklające się dokanałowo na gł.2,5mm,nieco spłaszczające worek oponowy,nie uciskające przednią powierzchnię rdzenia kręgowego, z zachowaniem rezerwy obj. kanału kręgowego. Kanały korzeniowe niezwężone.

Opis MRI kregosłupa szyjnego : " MR kręgosłupa szyjnego.W poziomie C3/C4 centralne ,szerokopodstawne uwypuklenie tarczy m-k do ok. 2mm,uciskające przednią przestrzeń podpajęczną,z obustronnym przewężeniem zachyłków bocznych.W poziomie C4/C5 centralna szerokopodstawna protuzja tarczy m-k do ok. 2mm,uciskająca przednią przestrzeń podpajęczną, z niewielką lateralizacją obu zachyłków bocznych z przewężeniem lewego kanału korzeniowego. W zakresie kręgosłupa Th na poziomiach Th6/Th7, Th9/Th10 centralne szeroko podstawne protruzje tarcz m-k, wpuklające się dokanałowo na głębokość 2,5 mm, nieco spłaszczające worek oponowy,nie uciskające przednią powierzchnię rdzenia kręgowego, z zachowaniem rezerwy obj. kanału kręgowego. Kanały korzeniowe niezwężone. " opisane niewielkie zmiany zwyrodnieniowe , dyskopatyczne; " Opis MRI to za mało ;
do interpretacji klinicznej, Najważniejsze objawy, stan pacjenta
Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ... Może warto zastanowić się nad rolą stresu, emocji, Często niedobory witamin, zwłaszcza z grupy B i D. Pozdrawiam i zapraszam