Wynik rezonansu kręgosłupa 17-letniej dziewczyny

Wyniki rezonansu kręgosłupa 17-leniej dziewczyny: przestrzenie m-k Th7-Th10 obniżone ze zmianami zwyrodnieniowymi w krążkach m-k na tych poziomach o typie dehydratacji. Na poziomie th7/th8 centralna szerokopodstawna dokanałowa protruzja krążka m-k o ok. 2mm z niewielką lateralizacją na stronę lewą uciskająca na przednią przestrzeń podpajęczą. Zachyłek boczny po lewej nieco spłycony. Na poziomie th8/th9 niewielkiego stopnia dokanałowe uwypukl.krążka na ok1,5mm z niewielkim modelow.rdzenia kręgow.

Skąd takie zmiany zwyrodnieniowe u 17-letniej dziewczyny? Proszę udać się do fizjoterapeuty w swoim mieście, aby wynik rezonansu odnieść do badania i istniejących dolegliwości bólowych. Będzie można wtedy zaproponować dalsze postępowanie.