Co oznacza wynik badania kręgosłupa u 25-latka?

Witam serdecznie, borykan sie z Oto wynik badania rm.Fizjologiczna kyfoza odc. piersiowegozachowana.Doogonowa aktywna przepuklina dotrzonowa trzonu th6. Cechy dehydratacji krążków miedzykregowych th8/th9 th9/th10. Na poziomie th7/th8 th12/l1 tylne wypukliny krążka miedzykregowych bez ucisku korzonkow nerwów rdzeniowych, worek oponowy modelowany. Na poziomie th8/th9 tylna szerokopodstawna przepuklina krążka mk lateralizujaca na stronę lewa korzonki nerwów rdzeniowych modelowane bez cech ucisku.

Cechy nadmiernej kompresji mięśni klatki piersiowej i mięśni przykręgosłupowych. Wskazane ćwiczenia otwierające na obręcz barkową i klatkę oraz regularna, długotrwała ale spokojna aktywność aerobowa (chodzenie). Może pomóc również pływanie.
Proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki