Wynik USG u 3,5-miesięcznego dziecka

USG 3,5 mies. dziecka "W rzucie ciemienia dużego poszerzenie przestrzeni podtward do 9-12mm, przestrzeni międzypółk. do 11,9mm.Komory boczne poszerzone, symetryczne 12,9-12,7mm, mają zaokrąglone rogi przednie.Odległość między rogami przednimi 42-44mm.Komory III i IV nieposzerzone".Córka urodziła się w 35 t.c. przez cc. 3,070kg, dł 51cm, obw gł 35cm, kl piers 33cm. W usg w 6 d. ż. wszystko było ok. W 2 m.ż. obw gł wynosił 39cm, a w 3 m.ż. główka 43,5cm (kl.41,5cm). mała rozwija się prawidłowo.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości. Opis badania powinien ocenić lekarz prowadzący w oparciu o występujące dane kliniczne.