Wyniki hormonów tarczycy u 46-latki

mam 46 lat moje wyniki hormonów tarczycy to tsh 3.62 , ft3 - 2.18 pg/ml, ft4- 0.83 ng/dl jestem troche zdezorientowana, bo rózne zródła podaja odmienne normy, czy mam powód do niepokoju ? dziekuje za odpowiedz

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Laboratoria mają różne normy m. in. w zależności od metody badania i wielu innych czynników. Przy wyniku badania powinna Pani mieć podane normy dla Pani laboratorium i tymi wartościami powinna się Pani kierować. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.