Wypadanie włosów a możliwość ginekomastii

Witam. Chciałbym się zapytać czy lek na łysienie może powodować ginekomastię przez to, że zwiększa poziom testosteronu? Tak myślę czy mając wysoki poziom testosteronu na poziomie 11, 89 ng/ml nie spowoduję to ginekomastii? A jak tak to jeszcze czy jest sens brać np. pół dawki 0,5mg finasterydu, żeby uniknąć efektów ubocznych ? Testowałem wierzbownicę i po miesiącu mój testosteron się zwiększył do 12,59 prawie ni czekam jeszcze na wyniki z dihydrotestostronu. Na razie biorę beta sitosterole.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej mniejsza dawka wiąże się z mniejszym ryzykiem działań ubocznych, jednak nie ma pewności, że ginekomastia wynika ze stosowania finasterydu.