Wysokie ciśnienie, ucisk w głowie, zaburzenia równowagi i chroniczne zawroty głowy

wysokie cisnienie i puls (180/110/143)niesamowity ucisk w glowie,zaburzenia rownowagi i chroniczne zawroty glowy.Wynik TK w rogach potylicznych komor bocznych obustronne obszary hypertensyjne sredniej gestosci270-430 j.H-tomograficzne cechy zwapnien naczyniowki.jak mam to rozumiec,?na co zwrocic szczegolna uwage?

Koniecznie unormować ciśnienie i puls u kardiologa w dalszej kolejności wykonać dokładniejsze badanie głowy MR z kontrastem, pozdrawiam