Wysypka i pienisty stolec u 5-tygodniowego dziecka

Witam. Dziecko 5-tygodniowe karmione wyłącznie piersią. Od kilku dni na ciele występuje wysypka-drobna kaszka w kolorze skóry, zdarza się, że czerwienieje. Na pupie (tam, gdzie pieluszka) i twarzy nie występuje. Do tego wczoraj pojawił się epizod z pienistym, wodnistym stolcem. Czy może to być wina proszku do prania (którego używamy od samych narodzin dziecka), a stolec to naturalna przejściowa faza, czy raczej początek alergii pokarmowej np. nietolerancja laktozy? Dziękuję za odp, Marta

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane infekcją. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u pediatry.