Wysypka u niemowlaka po karmieniu piersią

Witam. Moja córka ma 4 miesiące i jest karmiona piersią,od 13 września ma wysypkę na brzuchu, plecach, pod pachami, na szyi, mniej na rękach i nogach. Stosuje emolienty, dostaje fenistil w kroplach, a ja nie jem produktów mlecznych, jaj, orzechów,bananów, ryby jem raz w tygodniu. Co może ją uczulać czy przyczyną może być np. proszek do prania(od początku piorę w tym samym kolorowe w proszku, a białe w płynie)? Ela

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo alergii na proszek do prania. W przypadku utrzymywania się objawów konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza.