Z czego mogą wynikać te wypryski?

Na policzkach mam liczne białe podskórne wypryski. Moim zdaniem to zaskórniki zamknięte. Zrezygnowałam już z makijażu, byłam u kosmetyczki na zabiegach mikrodermabrazji, zrezygnowałam ze spożycia nabiału, wykonałam badania w kierunku tarczycy- wyniki były ok. Niestety poprawa jest niewielka. Bardzo proszę o pomoc. Z czego może wynikać mój problem? Czy są to problemy hormonalne, czy raczej zła dieta. Dziękuję za pomoc

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się do specjalisty dermatologa i kosmetologa na wizytę, należy tutaj przeprowadzić szczegółowy wywiad, aby wykluczyć wpływ hormonów lub innych czynników i wdrożyć odpowiednio dobrane zabiegi.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz