Zabieg abrazji po poronieniu w 8. tygodniu ciąży

Witam serdecznie. Przeszłam zabieg abrazji po poronieniu w 8 tyg ciąży. Tydzień po zabiegu byłam na kontroli u ginekologa. Lekarz powiedział, ze mam bardzo grube endometrium - 13 mm. Zasugerował konieczność ponownego zabiegu gdyż nie zostałam dobrze wyczyszczona. Przepisał mi Exacyl w sytuacji obfitych krwawień. Leku nie wzięłam gdyż krwawienie nie było obfite. Trwało 2 tyg. Czy ja miałam szansę na oczyszczenie się biorąc ten lek? I czy 13 mm endometrium powinno budzić niepokój?

13 mm to nie problem. Proszę zaczekać do kolejnego krwawienia miesiączkowego i jeżeli będzie bardzo obfite użyć Exacyl 3x po 1-2 tabl. To krwawienie może być obfitsze i dłuższe ale jestem przekonany że kolejne będzie już prawidłowe. Sytuacja nie wymaga " wyczyszczenia jamy macicy" a użycie Exacylu może być niekonieczne.