Zaburzenia pamięci i problemy z wysławianiem

Mam problem z pamiecia chce cos powiedziec i nie pamieta slowa lub zaczne mowic o jakims aktorze i w trakcie zapominam jego Nazwiska i imienia. Nie mowiac juz zeby cos sie nauczyc na pamiec. Mam to juz od dziecka.

Witam serdecznie,

trudno na podstawie Pana opisu, zasugerować coś konkretnego.
Zaburzenia pamięci, koncentracji uwagi mogą być objawem wielu zaburzeń, chorób.
Przykładowo mogą pojawiać się w depresji, w przypadku lęku związanego z kontaktem z innymi osobami i wielu innych.
Może to byc także, szczęśliwie, przyczyna indywidualnego charakteru, kiedy np. niektóre osoby nie są w stanie pamiętać nazwisk i imion innych osób.

Jeśli męczy Pana myśl, co jest tego powodem, czy można sobie jakoś pomóc, sugerowałabym poszukac pomocy u specjalisty (psycholog, psychoterapeuta, psychiatra).

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Katarzyna Włoch
Zapraszam na
http://charakterownia.pl/