Zapłodnienie w czasie połogu?

Witam kochałam się z mężem 5 tygodni po porodzie zabezpieczenie zawiodło.... czy jest szansa że jestem w ciąży? Nie karmię piersią zastanawiam się czy nie iść do ginekologa po tabletkę "po" co mam robić?

Dzień dobry!

Prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie, niestety nie da się takiej możliwości wykluczyć.
Współżycie w okresie połogu może jednak prowadzić do infekcji wstępujących i/lub ewentualnego uszkodzenia np szwów na kroczu.
Dlatego powinna zgłosić się Pani do ginekologa, by sprawdzić czy wszystko jest już w porządku.
Z poważaniem