Zerwanie paznokcia z nogi po urazie palca

Witam W lipcu miałam zerwany pazur u nogi po urazie palca rósł ale był zaogniony lekarz widział i nic teraz nie ma miejsca i zaczyn się od nowa lekarz dziś chciał go znowu zerwać ale na razie dał mi summamed 500 i kazał moczyć w mydlinach i okłady z rywanolu czuje że czeka mnie zabieg co robić nie mam ochoty męczyć się znowu z okładami itp Proszę o pomoc może jest jakiś sposób od zrywania jest to duży u nogi co może być przyczyną poza urazem uraz był w styczniu Dziękuję z góry

Jeśli po urazie była uszkodzona macierz paznokcia to zrywanie płytki zazwyczaj nie przynosi trwałego efektu. Należy zrobić korekcję chirurgiczną całej macierzy - najczęściej częściowe - boczne wycięcia płytki. Zabieg jest bezpieczny i niezbyt uciążliwy dla pacjenta.