Uraz paznokcia przez niewygodne obuwie

Paznokieć u palca stopy doznał urazu z powodu niewygodnego obuwia 3 lata temu. Napierw podbiegł krwią a potem przestał rosnąć. Obcięłam go do połowy - w sumie myślałam, że sam w końcu się oddzieli, ale nie. Czy możliwe jest, że macierz została trwale uszkodzona i nie ma sposobu, by panokieć odrósł?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to mało prawdopodobne. Warto jednak zgłosić się do chirurga lub dermatologa.