Zmiana o nieco obniżonym sygnale w obrazach T2-zależnych w stosunku do pozostałego miąższu

Witam Proszę o interpretację wyniku MR: W dolnym biegunie ślinianki przyusznej prawej widoczna jest zmiana o nieco obniżonym sygnale w obrazach T2-zależnych w stosunku do pozostałego miąższu i o wysokim sygnale w sekwencji STIR, wzmacniającym się po dożylnym podaniu SK. Wysokość guzka wynosi 9mm i średnica ok 5 mm.Węzły chłonne na szyi owalnego kształtu, jednorodna, wzmacniające się jednorodnie. Wnioski: guzek prawej ślinianki przyusznej. Czy to dosłownie oznacza nowotwór? Dziękuję Ania.

Piotr Pilarski

Każdy guzek jest nowotworem. Teraz najprawdopodobniej konieczne będzie usunięcie zmiany.

Pozdrawiam.