Znieczulenie zewnątrzoponowe przy dyskopatii lędźwiowej

Witam. Mam dyskopatie ledzwiową i ruchomy L-5 . Obecnie zyje i pracuje w Uk. Za dwa miesiace na świat przyjdzie moj synek. Chciala bym sie dowiedziecwszystkiego na temat znieczulenia zewnąt oponowego czy własciwie mogą mi je podać, czy podnie jest ryzykowne i czy niesie za sobą jakieś konsekwencje? czymoze pogorszyc moj obecny stan? Wiem że czeka mnie ciezki poród i chciałą bym sobie jakoś ulzyc. Wiadomo nie wiedza nie jestdobrym doradcą. pozdrawiam

Nie powinna mieć Pani obaw. Choroba dysków międzykręgowych jest po drugiej stronie miejsca podawania znieczulenia zewnątrzoponowego i nie ma obawy o uszkodzenie dysku.

Witam!
Ogólnie mówiąc jest to znieczulenie podane w przestrzeń zewnątrzoponową czyli przed przestrzenią podpajęczynówkową. Jest to znieczulenie bezpieczniejsze od podpajęczynówkowego, ale wymaga większych dawek leku miejscowo znieczulającego. Dyskopatia lędźwiowa jest utrudnieniem, które może spowodować, że to znieczulenie się nie uda, ale nie jest niemożliwe. Natomiast trzeba się z tym liczyć. Konsekwecji z powodu samego znieczulenia nie powinno być, ale nikt pani nie zapewni, że nie będzie powikłań takich jak przypadkowe nakłucie przestrzeni podpajęczynówkowej czyli całkowite znieczulenie rdzeniowe. To musi ocenić anestezjolog, który to będzie robił.
Pozdrawiam.