Zwłókniały zespół pierwotny żebra

co to znaczy zwłókniały zespół pierwotny pierwszego lewego żebra

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany zespół inaczej nazywany jest zespołem żebra szyjnego. Jest to zespół objawów spowodowanych wadą rozwojową, która polega na obecności nieprawidłowego wyrostka kostnego (żebra dodatkowego) i ewentualnie jego połączenia z pierwszym żebrem zrostem kostnym lub włóknistym.