Jakie jeszcze badania można wykonać w związku z bólem pod żebrami?

Od ponad tygodnia odczuwam ból po lewej stronie pod żebrami (w dolnych żebrach). Jest to kłujący ból, zwłaszcza przy kaslaniu, zmianie pozycji, niektorych ruchach. Wcześniej przez 2 tygodnie byłam przeziębiona i miałam silny kaszel, natomiast ból pojawił się właściwie jak kaszel juz się znacznie uspokoił. Lekarz rodzinny podczas badania nie wyczuł żadnych szmerów w opłucnej, saturacja 98. Zlecone rtg klatki piersiowej także nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Jakie można jeszcze zrobić badania/do jakiego lekarza się udać?
KOBIETA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Dobry wieczór

Ból pod lewym żebrem może mieć wiele przyczyn. Jedną z nich są dolegliwości żołądkowe, np.: zakażenie Helicobacter pylori. Powodem bólu pod lewym żebrem mogą być także torbiele na trzustce oraz powiększona śledziona. Ból pod lewym żebrem może być również spowodowany nerwobólem międzyżebrowym.

W opisanym przypadku wskazana była dokładna diagnostyka z krwi a więc morfologia z rozmazem, CRP, OB, lipidogram, ALT, amylaza, lipaza, GGTP oraz diagnostyka obrazowa USG jamy brzusznej.

Z wynikami udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu aby je ocenił z objawami klinicznymi oraz z badaniem fizykalnym po którym zdecyduje o dalszych zaleceniach np gastrolog konsultacja.

Pozdrawiam