Żylaki powrózka nasiennego w wyniku USG jąder

Witam serdecznie. W zeszłym tygodniu byłem na badaniu USG jąder, z którego wynika, iż mam żylaki powrózka nasiennego po lewej stronie (niestety nie wiem, którego stopnia, mogę jedynie powiedzieć, iż są one wyczuwalne nad i za jądrem). Z tego co mi wiadomo leczy się je operacyjnie. Czy zawsze należy je operować, czy czasami nie trzeba tego robić? Chodzi o to, że w poniedziałek miałem wizytę u urologa i on powiedział, że na operację skieruje mnie najwyżej jak sytuacja się pogorszy lub jeśli okaże się, iż jestem bezpłodny. Czy mógł tak postąpić? Czy może powinienem udać się do innego lekarza i ten skieruje mnie na operację? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem, co o tym myśleć.

Lek. Marta Hat

Witam! Wskazania do leczenia operacyjnego żylaków powrózka nasiennego u dorosłych są określone. Obejmują one dolegliwości bólowe, dyskomfort w obrębie moszny, występowanie żylaków obustronnych, niepłodność oraz progresję zmiany (zmiana stopnia zaawansowania). Pozdrawiam