akie mogą być konsekwencje w przyszłości takiego złamania?

Witam, mam złamanie końca mostkowego obojczyka, lekarz opisał to jako złamanie z kątowym ustawieniem obojczyka lewego, na zdjęciu wygląda to tak, jakby obojczyk oddzielił się od mostka, zalecono mi standardowo ósemke. Nigdzie nie mogę znalezc informacji o tego typu złamaniach, czy jest to gorsze złamanie od tego najczęstszego zdarzającego się w środkowej części obojczyka? Jakie mogą być konsekwencje w przyszłości ? Jak wygląda powrot do sprawności po takim złamaniu, jeżdżę amatorsko na rowerze XC. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Szanowna Pani, niestety nie jestem w stanie zbytnio pomóc. Najlepiej będzie jak skonsultuje się Pani z ortopedą