Kobieta , 40 lat Witam, Jestem mamą wcześniaka (ur. w 29 tc z wagą 1600, bliźniak II), proszę o analizę wyniku badania usg głowy p/ciemiączkowe, wspomnę tylko,że syn miał dokomorowy(nieurazowy) krwotok,stopnia I, u płodu i noworodka. Wynik badania brzmi następująco: układ komorowy nieco poszerzony, głębokość prawego rogu czołowego ok.7,6mm,lewego około 8,2mm, lewy róg czołowy nieco zaokrąglony. Rozpiętość komór bocznych ok.35mm, komora III szer. ok.6mm. Przestrzeń przymózgowa szer.ok5-7.Struktury mózgowia prawid
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

A czy u dziecka występują jakieś niepokojące objawy. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza neurologa dziecięcego.po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • USG przezciemiączkoweUSG przezciemiączkowe to obecnie jedno z podstawowych badań diagnostycznych. Jest to badanie proste, niedrogie, nieinwazyjne, a często jakże pomocne w różnicowaniu stanów chorobowych. USG przezciemiączkowe to specyficzny rodzaj badania, które jest możliwe do wykonania tylko u noworodków i niemowląt.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badania

USG przezciemiączkowe - wskazania, przebieg

USG przezciemiączkowe to obecnie jedno z podstawowych badań diagnostycznych. Jest to badanie proste, niedrogie, nieinwazyjne, a często jakże pomocne w różnicowaniu stanów chorobowych. USG przezciemiączkowe to specyficzny rodzaj badania, które jest możliwe...