Kobieta , 30 lat Witam 9.06 byłam z moim 2 letnim synem u lekarza u którego stwierdzono anginę , otrzymał antyb. CECLOR (wysoka gorączka przez 2 dni, brak apetytu. 14.06 dostał znowu 39.2 (trwała 1,5 dnia)lekarz przepisał kolejny antybiotyk SUMAMED po zażyciu antybiotyku na drugi dzień popołudniu j dostał wysypkę krostki czerwone na nóżkach, pupie trochę na brzuchu rękach ,a dzisiaj jest trochę więcej.Apetyt od wczoraj wrócił ale co z tą wysypką ? czy ona jest od antybiotyku ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Niektóre antybiotyki mogą powodować tego typu objawy. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Angina – Angina jest chorobą, która rozwija się stosunkowo szybko i gwałtownie. Już po kilku godzinach od kontaktu z osobą chorą na anginę choroba roznosi się drogą kropelkową, dlatego już nawet sama rozmowa z zarażonym jest niebezpieczna – może wystąpić wysoka gorączka, silny ból gardła, nasilający się przy połykaniu.
  • Gorączka – Gorączka to podwyższona temperatura ciała ponad fizjologiczną normę. Dochodzi do tego na skutek przestawienia pożądanej temperatury ciała w podwzgórzu mózgu, które jest m.in. swoistym termostatem organizmu. Gorączka jest najczęściej odpowiedzią na stan chorobowy.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Antybiotyk - działanie, rodzaje, działania niepożądane, stosowanie

Antybiotyki u dzieci

Antybiotyki u dzieci mają takie same zastosowanie jak u dorosłych. Stosuje się je tylko przy zakażeniach bakteryjnych. Choroby bakteryjne u dzieci to angina, zapalenie ucha, zapalenie płucczy infekcje układu moczowego. Inne infekcje bakteryjne u dzieci...