Antybiotykoterapia przy trądziku

Moja córka ma 15lat, w wakacje 2014r wybrałam sie z nią do dermatologa z nadzieją ze jej pomorze. Jednak pani dermatolog tylko spojrzała na córkę i zapytała"pewnie trądzik?"córka powiedziała że tak. Pani zaczeła zapisując receptę powiedziała tylko prosze nie wyciskać. To wszystko trwałao mniej/więcej 5m i nic nowego sie nie dowiedziałyśmy. Córka brała antybiotyk i było w miare ok, kiedy się skończył problem pojawił się ponownie tylko 2X mocniej córkę wysypało. Czywarto zmienić dermatologa?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, leczenie trądziku jest trudne. Często bywa tak, jak Pani opisała. W pierwszym rzucie stosuje się antybiotyki. Wartom skonsultować się z dermatologiem odnośnie stosowania innych leków, m.in. retinoidów, które należą do leków toksycznych. Istotne znaczenie ma właściwa pielęgnacja skory, oczyszczanie, nawilżanie. Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.
Leczenie trądziku jest długoterminowe, w wieku młodzieńczym można raczej łagodzić objawy, przy pracy hormonów.