ASDII zamknięcie ubytku poprzez operację na otwartym sercu

Witam,dzisiejsza diagnoza lekarza kardiologa-dziecko ma szmer nad sercem. Córka jest po operacji serca w wieku 10 miesięcy,rozpoznanie- ASDII zamknięcie ubytku po przez operację na otwartym sercu. Moje pytanie? Dlaczego pojawił się szmer?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szmer nad sercem może mieć wiele przyczyn, w tym może być wynikiem "nowych" jak i przebytych schorzeń w obrębie serca. Sugeruję postępować wg zaleceń specjalisty kardiologa dziecięcego. Bez wątpienia konieczne jest jednak wykonanie ECHO serca.