Szansa na zrośnięcie się ubytku u 5-miesięcznej córki z VSD

Moja córka obecnie 5 miesięcy urodziła się z VSD. Pierwsze echo serca wykazało ubytek o wielkości 3,6 mm w części okołobłoniastej serca. kolejne echo póltora miesiąca po pierwszym badaniu wykazało powiększenie się ubytku do 5 mm. Po miesiącu córeczka miała trzecie echo i ubytek zmniejszył się do 2,8 mm, co nas bardzo ucieszyło. Minęły 2 miesiące od ostatniego echa, jest szansa na zrośnięcie się ubytku. Kiedy szmer nie będzie już słyszalny? czy słychać go nawet jak ubytek się zrośnie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje szansa na zarośnięcie ubytku VSD. Szmer nie powinien być słyszalny wraz z zarośnięciem ubytku.