Badanie markerów CA

Mam pytanie robilam badanie markerow ca 125 mam wynik 52,5czy to jest zly wynik

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podwyższony poziom markera Ca-125 nie jest wynikiem prawidłowym. Sam podwyższony poziom jest obserwowany w przypadku chorób nowotworowych (rak jajnika, macicy, jajowodu, płuc, sutka), ale również w przypadku wielu chorób o łagodniejszym przebiegu. Wymagana jest w powyższej sytuacji dalsza diagnostyka pod okiem lekarza zlecającego badanie / ginekologa.