Badanie toksoplazmozy w 11 tygodniu ciąży

jestem w jedenastym tygodniu ciąży moje wyniki toksoplazmozy to IgG 88,00 do 4,00ujemny 4,00-8,00wątpliwy do 8,00dodatni IgM 0,24 do0,55ujemny 0,55-0,65wątpliwy od0,65dodatni co to oznacza i czy grozi coś mojemu dziecku

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik wskazuje na styczność z toksoplazmozą w przeszłości - nie ma ryzyka ponownego zakażenia w trakcie ciąży, gdyż wytworzone w przeszłości przeciwciała stanowią skuteczną ochronę. Wynik należy skonsultować także z lekarzem prowadzącym ciążę.