Bakteryjne zapalenie spojówek i stosowanie kropli

Witam. Przeszedłem niedawno dość mocne bakteryjne zapalenie spojówek(P. Mirabilis oporny na peniciliny) którego nabawiłem się przy okazji infekcji układu moczowego tą bakterią. Lekarz przepisał mi krople Oftaquix. Krople brałem przez 11 dni do obu oczu przez pierwszy tydzień zapuszczając je co 2h (tak kazał lekarz). Ropa etc zniknęła ale mam teraz uczucie suchych i zmęczonych oczu. Czy branie kropli przez taki czas mogło doprowadzić do uszkodzenia filmu łzowego i zespołu suchego oka ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty.