Bardzo czerwone plamki na penisie

Dzień dobry! Zauważyłam u męża bardzo czerwone plamki w dużej ilości schodzące w dół od penisa po jednej stronie nogi. Czy jest to grzybica? Jeśli tak to jak ma ją leczyć, bo smaruję tylko maścią clotrimazol, a poza tym boję się, że przy odbyciu stosunku mógł mnie zarazić (początek bez prezerwatywy, a później w prezerwatywie do końca). Mamy malutkie dziecko 5-miesięczne, boję się, że całując je, może mi zarazić dziecko, jeżeli to jest w ogóle grzybica. Zauważyłam też, że wydzielina na penisie ma jakiś mocniejszy, nieprzyjemny zapach. Nie mam pojęcia, jakie może być źródło jego zakażenia. Ja czuję się dobrze i mam jednego partnera seksualnego (męża). Mąż często wyjeżdża w delegacje, może zaraził się poprzez ręcznik w hotelu albo niestety, co jest bolesne dla mnie, poprzez współżycie seksualne z inną osobą, do niczego takiego w każdym razie nie przyznaje się.

Witam!
Na podstawie powyższego opisu nie można ani potwierdzić ani wykluczyć grzybicy. Na pewno nie można lekceważyć opisanego objawu i należy zgłosić się do dermatologa, najlepiej razem. Jeśli jest to choroba przenoszona drogą płciową to istnieje ryzyko przeniesienia infekcji na partnera podczas współżycia bez prezerwatywy oraz drogą oralną. W celu określenia przypuszczalnej przyczyny konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu (szczerego!) oraz zbadanie Pani męża, w przypadku wątpliwości może być konieczne wykonanie badań dodatkowych. Jeśli byłaby to grzybica klotrimazol jest lekiem, który może pomóc w lżejszych postaciach grzybicy, natomiast jeśli nie pomoże po tygodniowym stosowaniu 2 razy dziennie należy zweryfikować rozpoznanie. Zachęcam do wizyty u dermatologa. W tej chwili nic więcej nie można powiedzieć, konieczny jest dokładny wywiad na temat objawów i badanie fizykalne. Pozdrawiam serdecznie!