Biegunka po trzech godzinach od przyjęcia Microgynon 21

Biorę tabletki Microgynon 21. Ostatnio wzięłam trzy blistry pod rząd. Wczoraj o 21 przyjęłam 18 tabletkę a po niecałych 3 godzinach dostałam biegunki. Bardzo źle się czułam,nie pomyślałam, że tamta mogła się nie wchłonąć. Zorientowałam się po ponad 24 godzinach. Zgodnie z ulotką powinnam przyjąć pominiętą tabletkę i nie robić przerwy lub od razu zacząć 7dni przerwy. Nie chcę brać 4 opakowania,więc nie przyjęłam dziś tabletki. Dzisiaj też uprawiałam seks.Czy jestem zabezpieczona przez te 7 dni?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, istnieje prawdopodobieństwo ciazy, gdyż skuteczność antykoncepcji jest zmniejszona. Pozdrawiam