Ból brzucha i opuchnięte ciało- czy powinnam się niepokoić o siebie i dziecko?

Witam!
Mam 40 lat i jest to moja druga ciąża, pierwsza zakończyła się poronieniem w 6 tyg. Obecnie jestem w 20 tyg. ciąży. Od początku moje wyniki i samopoczucie były znakomite, poza wynikiem lekkiej infekcji w organizmie.
Obecnie odczuwam dosyć silne bóle brzucha, często puchnie mi ciało, a poziom infekcji w organizmie (z badania krwi) znacznie się podniósł, do tego temperatura ciała nie spada poniżej 37, zazwyczaj wynosi ok 37,4.
Na ostatnim badaniu (bez USG, to mam za tydzień) lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, zalecił zażywanie paracetamolu i skierował na szczegółowe badanie USG. Co może mi dolegać, czy powinnam się niepokoić o siebie i dziecko?
Proszę o szybką odpowiedź.
Anna

Witam serdecznie,
z tego wynika, że w Pani organizmie jest gdzieś ognisko infekcji. Może to być układ moczowy, drogi oddechowe lub zęby. Trudno bez badania to określić. Poprzez odpowiednie badania należy to sprawdzić.
Natomiast nie ma Pani powodów do niepokoju o dziecko, ponieważ badanie USG jest prawidłowe.
Pozdrawiam